Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Robotický gambit / Into the Breach

videohra / Ondřej Trhoň / 14. 10. 2022

Od nesmělých začátků s interaktivním filmem Bandersnatch je zřejmé, že další obchodní a kulturní metou společnosti Netflix jsou počítačové hry. Ukazují to jednak pokračující akvizice herních studií (třeba Night School), ale taky řada titulů, které na streamovací službu přibyly nedávno. O existenci herní sekce přitom ví podle posledních čísel jen procento platících uživatelů. Jestliže ještě nedávno šlo spíš o skladiště jednodušších her podle slavných seriálů (Stranger Things či Dámský gambit), nově Netflix nabízí i nezávislé hity. Netflix tak očividně reaguje na vzestup herních předplatných v podobě Xbox Game Pass, Apple Arcade nebo Playstation Plus. Pro první větší hity po řadě především vlastní seriálovou produkcí inspirovaných menších her si firma vybrala oceňovanou adventuru Before Your Eyes a vycizelovanou tahovou taktickou hru o záchraně lidstva Into the Breach. Právě (i jinde dostupný) Into the Breach z dílny uznávaného nezávislého studia Subset Games ukazuje všechno, čím Netflix hry mohou být – snadno přístupnými, pro mobilní i domácí hraní dělanými tituly, které zároveň nepostrádají mechanickou nebo uměleckou hloubku.

Tento článek není k dispozici online. Můžete si jej přečíst v tištěném čísle Cinepuru.

Cinepur #143

Článek vyšel v časopise Cinepur #143, říjen 2022.

V tomto čísle mimo jiné najdete... Úvod k tématu Blízký východ (Lukáš Skupa, téma) • Na hraně reality / Animace Ariho Folmana (Natalia Kozáková, téma) • Když si art podá ruku se žánrem / MFF Locarno 2022 (Martin Horyna, report) • Nejlepší letošní seriál a kouzlo redakčního brainstormingu (Jindřiška Bláhová, editorial) • Robotický gambit / Into the Breach (Ondřej Trhoň, videohra) • Elvisova poprocková větev / Elvis (Jiří Špičák, soundtrack) • a další.

Obsah čísla / Koupit

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #146

#146

duben 2023DALŠÍ Z RUBRIKY videohra

Lekce rétorománského děsu / Mundaun

Žalozpěv po neviditelném světě / Kentucky Route Zero

Losing Control / Control

Zmutovaná soap opera / Mutazione

Rozpolceně o válce / Battlefield 1

The Walking Dead / Zombie apokalypsa v intimním podání

Star Wars Battlefront / Pohodlná nostalgie

Talos Principle / Strašně nesmyslná náplň existence


DALŠÍ Z RUBRIKY

Editorial 146 / Výbuchy v českém filmu

Kalvárie / Když láska bolí

Inscryption / Labyrint herního světa a ráj karet

Jak se vaří zápletka / Makanai: Jak se vaří pro maiko

Pinocchio Guillerma del Tora / Fekální pochod proti fašismu

Dobývání marnosti / Kreativní destrukce Wernera Herzoga

Tár / Kyborgův životopis

Modrý kaftan / Hedvábný plášť bez ornamentů


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Lekce rétorománského děsu / Mundaun

Žalozpěv po neviditelném světě / Kentucky Route Zero

Zmutovaná soap opera / Mutazione


RUBRIKY

anketa (33) / český film (119) / český talent (39) / cinepur choice (33) / editorial (121) / fenomén (83) / festival (117) / flashback (19) / fragment (18) / glosa (244) / kamera-pero (18) / kauza (1) / kniha (134) / kritika (1126) / mimo kino (194) / novinka (829) / pojem (36) / portrét (54) / profil (101) / reflexe (27) / report (152) / rozhovor (187) / scénář (4) / soundtrack (90) / téma (1042) / televize (140) / událost týdne (294) / videohra (85) / web (46) / zoom (174)