Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Karty děsu / Cultist Simulator

videohra / Ondřej Trhoň / 27. 7. 2020

Hra Cultist Simulator uniká jednoduchému popisu. Před hráčem se rozprostírá velký stůl. Teď je na něm jen pár políček, digitálních „karet“. Jedna je práce, pak peníze, karty zdraví a tajemný dopis od nedávno zesnulého dědy. Stačí tepající srdce přetáhnout do prázdného okénka v práci a začne odpočet. Po deseti vteřinách se vám karta vrátí, vyčerpaná, spolu s dalšími financemi. Zdraví se obnovuje čekáním nebo spánkem, ale brzy po začátku na herní pole přibude další sada akcí – snění, průzkum, spánek, studium, a především přesýpací hodiny. Ty v pravidelných intervalech ukrajují peníze, zatímco při neúspěšných pokusech o rozluštění okultních tajemství na plán přistanou karty děsu. Stačí tři, aby vyvolaly nemilosrdný ciferník prohlubujícího se zoufalství. Duševní rozklad nebo chudoba jsou přitom jen dva z možných konců Cultist Simulatoru. Nad dalšími katastrofami ale září ten hlavní: sen splnit svou okultní ambici a vystoupat na vrchol Mansu, domu Slunce. Stačí si jen vybrat: osvícení, moc, nesmrtelnost.

Tento článek není k dispozici online. Můžete si jej přečíst v tištěném čísle Cinepuru.

Cinepur #130

Článek vyšel v časopise Cinepur #130, srpen 2020.

V tomto čísle mimo jiné najdete... Z dláždění na pláž / Než skončí léto (Tomáš Gruntorád, kritika) • Ondřej Šálek / Pochopení za každou cenu (Beata Mrazíková, profil) • Editorial 130: Kinematografie Hongkongu (Jindřiška Bláhová, editorial) • Festivaly už budou navždy jiné / Rozhovor s uměleckou ředitelkou Visions du Réel Emilií Bujès (Jaroslav Cibulka, rozhovor) • Intimita a normalita / Normal People (Ondřej Pavlík, televize) • Naděje, se kterou se dá začít znovu / Do poslední kapky krve (Antonín Tesař, flashback) • a další.

Obsah čísla / Koupit

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #141

#141

květen 2022DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY videohra

Lekce rétorománského děsu / Mundaun

Žalozpěv po neviditelném světě / Kentucky Route Zero

Losing Control / Control

Zmutovaná soap opera / Mutazione

Rozpolceně o válce / Battlefield 1

The Walking Dead / Zombie apokalypsa v intimním podání

Star Wars Battlefront / Pohodlná nostalgie

Talos Principle / Strašně nesmyslná náplň existence


DALŠÍ Z RUBRIKY

Španělský noir i Finchera nabídne Noir Film Festival

Top Gun: Maverick / Mentor, který nedokáže přestat být hrdinou

KVIFF: Co letos vidět ve Varech? 5 tipů Cinepuru

Hrát si s prázdným prostorem / Rozhovor s animátorem Michaëlem Dudokem de Wit

Ostrůvek náročného dokumentárního kina / Visions du Réel 2022

Editorial 141

Trojúhelník smutku: Na rozbouřených vlnách satiry

Osamění nelze utéct? / 75. festival v Cannes


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Lekce rétorománského děsu / Mundaun

Žalozpěv po neviditelném světě / Kentucky Route Zero

Zmutovaná soap opera / Mutazione


RUBRIKY

anketa (31) / český film (116) / český talent (37) / cinepur choice (33) / editorial (116) / fenomén (83) / festival (113) / flashback (14) / fragment (18) / glosa (243) / kamera-pero (13) / kauza (1) / kniha (131) / kritika (1095) / mimo kino (190) / novinka (817) / pojem (36) / portrét (49) / profil (99) / reflexe (27) / report (146) / rozhovor (183) / scénář (4) / soundtrack (85) / téma (1013) / televize (130) / událost týdne (285) / videohra (81) / web (44) / zoom (171)