Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Karty děsu / Cultist Simulator

videohra / Ondřej Trhoň / 27. 7. 2020

Hra Cultist Simulator uniká jednoduchému popisu. Před hráčem se rozprostírá velký stůl. Teď je na něm jen pár políček, digitálních „karet“. Jedna je práce, pak peníze, karty zdraví a tajemný dopis od nedávno zesnulého dědy. Stačí tepající srdce přetáhnout do prázdného okénka v práci a začne odpočet. Po deseti vteřinách se vám karta vrátí, vyčerpaná, spolu s dalšími financemi. Zdraví se obnovuje čekáním nebo spánkem, ale brzy po začátku na herní pole přibude další sada akcí – snění, průzkum, spánek, studium, a především přesýpací hodiny. Ty v pravidelných intervalech ukrajují peníze, zatímco při neúspěšných pokusech o rozluštění okultních tajemství na plán přistanou karty děsu. Stačí tři, aby vyvolaly nemilosrdný ciferník prohlubujícího se zoufalství. Duševní rozklad nebo chudoba jsou přitom jen dva z možných konců Cultist Simulatoru. Nad dalšími katastrofami ale září ten hlavní: sen splnit svou okultní ambici a vystoupat na vrchol Mansu, domu Slunce. Stačí si jen vybrat: osvícení, moc, nesmrtelnost.

Tento článek není k dispozici online. Můžete si jej přečíst v tištěném čísle Cinepuru.

Cinepur #130

Článek vyšel v časopise Cinepur #130, srpen 2020.

V tomto čísle mimo jiné najdete... Slyšet film (Johana Ožvold, kamera-pero) • Černá klišé, bílé zkazky / Bratrstvo pěti (Jan Kolář, kritika) • Velký povyk kolem malé lži / Malá lež (Dan Krátký, kritika) • Hororové nedochůdče / Další jehňátko (Jarmila Křenková, kritika) • Příběhy obyčejného autorství / Petr Zelenka (Martin Svoboda, portrét) • Falešní hráči hongkongské komedie / Filmy bratrů Huiových (Antonín Tesař, téma) • a další.

Obsah čísla / Koupit

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #143

#143

říjen 2022DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY videohra

Lekce rétorománského děsu / Mundaun

Žalozpěv po neviditelném světě / Kentucky Route Zero

Losing Control / Control

Zmutovaná soap opera / Mutazione

Rozpolceně o válce / Battlefield 1

The Walking Dead / Zombie apokalypsa v intimním podání

Star Wars Battlefront / Pohodlná nostalgie

Talos Principle / Strašně nesmyslná náplň existence


DALŠÍ Z RUBRIKY

Mezipatra zkouší Prolomit ledy

Nejnovější filmy ze střední Evropy a procházka s Polańskim

Nejlepší letošní seriál a kouzlo redakčního brainstormingu

Nové knihy o filmu či fotce na Ji.hlavě

Nene / Krmení divého publika

Trojúhelník smutku / Škodolibá plavba společenskými hierarchiemi

Men / Pohanské mutace

Arvéd / Arvédova pouť do pekla


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Lekce rétorománského děsu / Mundaun

Žalozpěv po neviditelném světě / Kentucky Route Zero

Zmutovaná soap opera / Mutazione


RUBRIKY

anketa (31) / český film (118) / český talent (39) / cinepur choice (33) / editorial (118) / fenomén (83) / festival (116) / flashback (16) / fragment (18) / glosa (243) / kamera-pero (15) / kauza (1) / kniha (132) / kritika (1109) / mimo kino (191) / novinka (824) / pojem (36) / portrét (51) / profil (100) / reflexe (27) / report (149) / rozhovor (184) / scénář (4) / soundtrack (87) / téma (1025) / televize (134) / událost týdne (291) / videohra (83) / web (46) / zoom (173)