Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

La Película

La Película

událost týdne / Redakce / 4. 2. 2020

Festival La Película ve druhé polovině února opět představí to nejzajímavější ze současné španělské a latinskoamerické kinematografie. Kromě loňských diváckých a kritických hitů, které za sebou mají řadu ocenění, se přehlídka zaměří na španělský nezávislý film nebo zavzpomíná na Kubu.

V nejpočetnější sekci současných španělských filmů bude k vidění autobiografický snímek Pedra Almodóvara Bolest a sláva s Antoniem Banderasem v hlavní roli. Film před pár týdny výrazně bodoval na španělských národních cenách Goya, odkud si odnesl celkem sedm sošek.

Z dalších španělských filmů La Película promítne animovaný snímek Buñuel v želvím labyrintu nebo film Mezi dvěma vodami, který předloni získal hlavní cenu Zlatou mušli na mezinárodním festivalu ve španělském San Sebastianu. V žánrově různorodém programu nechybí ani ztřeštěná komedie Než to shoří nebo tragikomický absurdní snímek Výhody cestování vlakem.

V sekci Španělský nezávislý film aneb moderní cinefilie se představí často debutové filmy mladých tvůrců, Velké dítě režiséra Adriana Orra nebo Vidět ženu režisérky Mònicy Roviry, která je též absolventkou FAMU. Do Latinskoamerických pohledů letos pronikly oceňované filmy z festivalů, dvojice dramat guatemalského režiséra Jayra Bustamanteho Chvění a Ixcanul, Naprostá láska argentinského režiséra Pabla Trapera a film Přijde smrt a bude mít tvé oči, který natočil chilský tvůrce José Luis Torres Leiva.

Na Kubu se v osobním dokumentárním filmu Kuba, osvobozené vzpomínky vydává po stopách rodinné historie režisérka Ghislaine Graillet. Další osobní zpověď ve vztahu ke Kubě pak nabídne i film Marina španělského režiséra Haliama Péreze.

Hlavní pražská část festivalu La Película proběhne od 18. do 23. února ve velkém a malém sále kina Světozor. V regionech pak budou pokračovat festivalové ozvěny, a to v brněnské Scale, ostravském Artu a královéhradeckém Biu Central.

Přečteno 469x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #127

#127

únor 2020DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY událost týdne

East Doc Platform

La Película

Festival Eigasai

Festival krátkých filmů Praha

Scandi 2020

Darujte Cinepur pod stromeček

PAF Olomouc

Festival francouzského filmu


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Nadav Lapid v karanténě dokončuje film o izraelském režisérovi

Chcete studovat film? Filmová studia FF UK prodloužila termín přijímaček

Jak filmový průmysl reaguje na pandemickou krizi?

Co sledovat v karanténě? Tipy na filmy a seriály online

HBO připravuje seriál podle úspěšné videohry The Last of Us


RUBRIKY

anketa (25) / český film (93) / český talent (34) / blu-ray (12) / cinepur choice (34) / distribuce (1) / dvd (121) / editorial (101) / fenomén (73) / festival (93) / flashback (1) / fragment (18) / glosa (213) / horizont (29) / hudba (24) / kauza (33) / kniha (120) / komiks (10) / kritika (832) / minikritika (113) / nekrolog (1) / novinka (763) / objev (3) / pojem (36) / portrét (13) / profil (107) / reflexe (24) / report (113) / rozhovor (165) / scénář (4) / soundtrack (48) / téma (919) / televize (107) / tisková zpráva (1) / událost týdne (252) / výstava (1) / video (2) / videoart (16) / videohra (65) / web (42) / zoom (160)