Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Villeneuve oživí Blade Runnera, Ford bude znovu Deckard

Villeneuve oživí Blade Runnera, Ford bude znovu Deckard

novinka / Redakce / 27. 2. 2015

V rozmezí jednoho týdne byla potvrzena pokračování k dvěma legendárním filmům Ridleyho Scotta. Minulou středu Neill Blomkamp na svém Instagramu ohlásil nový díl Vetřelce, který by měl podle čerstvých informací ignorovat třetí a čtvtý díl původní série. V noci na dnešek pak americká produkční společnost Alcon Entertainment vydala tiskovou zprávu o připravovaném pokračování k filmu Blade Runner. Ačkoli se chtěl režie druhého dílu klasické sci-fi původně ujmout sám Scott (v plánu dokonce bylo propojit fikční univerzum Blade Runnera se světem Vetřelce), nakonec se snímku chopí kanadský tvůrce Denis Villeneuve.

Villeneuve předloni natočil dvojici vřele přijatých snímků, thriller Zmizení a psychosexuální horor Nepřítel. Právě druhý jmenovaný snímek s Jakem Gyllenhaalem v hlavní dvojnické úloze vyniká působivě vykresleným prostředím snového velkoměsta, což je ostatně i jednou z nadčasových kvalit Scottova Blade Runnera. Do role Deckarda se vrátí Harrison Ford, který letos oslaví třiasedmdesáté narozeniny. Scénář by se ale měl odehrávat dvacet let po původním dílu, takže Fordův pokročilý věk nebude působit nevěrohodně.

Než začne Villeneuve na Blade Runnerovi pracovat, dokončí nejprve thriller Sicario, který má v zámoří naplánovanou premiérou na letošní září. Emily Blunt v něm ztvární agentku FBI, která se zapojí do tajné operace s cílem zlikvidovat šéfa mexického drogového kartelu. Ve filmu dále hrají Benicio del Toro nebo Josh Brolin.

Přečteno 2543x

Sdílejte na Facebook.com

Vytisknout článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.


komentáře

    přepište kód:

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #141

#141

květen 2022DALŠÍ ČLÁNKY


DALŠÍ Z RUBRIKY novinka

Ženy v animaci bude objevovat letošní Fest Anča

Méně známého Wajdu uvede Kino na hranici

Porotě v Cannes bude předsedat herec Vincent Lindon

Zbláznil se celý svět, nebo jenom my?, ptá se festival Kino na hranici

Locarno ocení americkou režisérku Kelly Reichardt

V Cannes budou soutěžit Cronenberg, Östlund nebo Denis

Česká detektivka s bonusem

Sergej Loznica byl vyloučen z Ukrajinské filmové akademie


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

15. Fest Anča v Žilině a ženy v animaci

Ženy v animaci bude objevovat letošní Fest Anča

Karlovarská soutěž uvede debut Tomasze Wińskiho

Méně známého Wajdu uvede Kino na hranici

Kino na granicy od 29. 4.


RUBRIKY

anketa (31) / český film (116) / český talent (36) / cinepur choice (33) / editorial (116) / fenomén (83) / festival (106) / flashback (14) / fragment (18) / glosa (242) / kamera-pero (13) / kauza (1) / kniha (131) / kritika (1091) / mimo kino (190) / novinka (814) / pojem (36) / portrét (49) / profil (98) / reflexe (26) / report (146) / rozhovor (183) / scénář (4) / soundtrack (85) / téma (1013) / televize (128) / událost týdne (284) / videohra (81) / web (44) / zoom (171)