Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Schrader, Cage a Refn bojkotují vlastní film
novinka / Redakce / 17. 10. 2014
Producenti Gary Hirsch a Todd Williams tvrdí, že Schrader původně dodal film, který se výrazně odchyloval od jeho vlastního scénáře a neodpovídal předchozí domluvě. Z jejich vyjádření dále vyplývá, že producentská verze snímku se s tou režisérskou shoduje z 80% a je plně v souladu s původním scénářem.
Schrader na tento vývoj zareagoval po svém a rozhodl se film bojkotovat prostřednictvím Facebooku. Protože majitelé snímku mohou tvůrce na základě smlouvy žalovat, kdykoli na adresu filmu řekne něco hanlivého, rozhodl se situaci vyřešit šalamounsky. Na Schraderově facebookovém profilu se proto včera objevil jeho "plakát" k Dying of the Light, kde spolu s herci Nicolasem Cagem, Antonem Yelchinem a koproducentem Nicolasem Windingem Refnem pózují ve speciálních tričkách. Ta obsahují právě klíčovou pasáž z kontraktu, podle které se jako umělci nemohou negativně vyjadřovat ke svému snímku.
Refn, který měl původně film režírovat, se spolu s Cagem už dříve Schradera slovně zastal a vyjádřil rozhořčení nad chováním producentů. Snímek Dying of the Light by měl vstoupit do americké distribuce ještě před koncem roku.
Ohodnoťte článek
Zatím nikdo nehodnotil.
Hodnocení na škále 0-5, vyšší číslo představuje lepší skóre.
DALŠÍ ČLÁNKY
DALŠÍ Z RUBRIKY novinka
Hlynur Pálmason: „Film je zvláštní rostlina.“
AFO uvede filmy s oscarovou nominací i Herzogův výlet do mozku
FAMU změří síly s Dány a na FAMUFEST přijede Pálmason
Retrospektiva Jana Švankmajera k vidění na DAFilms
Berlinale uvede animovaný film studenta FAMU
Mezipatra zkouší Prolomit ledy
Nejnovější filmy ze střední Evropy a procházka s Polańskim
Severské webseriály i zrestaurovanou klasiku nabídne Juniorfest
POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA
AFO uvede filmy s oscarovou nominací i Herzogův výlet do mozku
RUBRIKY
anketa (33) / český film (119) / český talent (39) / cinepur choice (33) / editorial (121) / fenomén (83) / festival (117) / flashback (19) / fragment (18) / glosa (244) / kamera-pero (18) / kauza (1) / kniha (134) / kritika (1126) / mimo kino (194) / novinka (829) / pojem (36) / portrét (54) / profil (101) / reflexe (27) / report (152) / rozhovor (187) / scénář (4) / soundtrack (90) / téma (1042) / televize (140) / událost týdne (294) / videohra (85) / web (46) / zoom (174)