Cinepur / Časopis pro moderní cinefily

Bez Audrey i bez Adély / Karlovy Vary 2013

report / Antonín Tesař / 20. 10. 2013

O největším českém filmovém festivalu stále platí, že o něm nejde psát „nezaujatě“, a to z ryze uživatelských důvodů. Filmové Karlovy Vary totiž stále platí víceméně za festivalovou obdobu supermarketu, který nabízí široký sortiment zážitků pro rozsáhlou skupinu návštěvníků, z nichž zdaleka ne všichni mohou mít zájem na samotném programu. Nejde jen o to, že někteří budou za největší zklamání festivalu považovat to, že nakonec nepřijela Audrey Tautou, zatímco jiní budou litovat spíš absence některých důležitých titulů z letošních Cannes v programu. Z toho, jak se festival prezentuje a jak se o něm referuje v médiích, lze vysledovat přinejmenším tři velké skupiny, pro které jde o důležitou událost.

Tento článek není k dispozici online. Můžete si jej přečíst v tištěném čísle Cinepuru.

Cinepur #89

Článek vyšel v časopise Cinepur #89, říjen 2013.

V tomto čísle mimo jiné najdete... Indické koření a pocit úžasu / Bollywoodské sci-fi filmy (Tomáš Stejskal, téma) • Třetí pokus věci sdílet / Před půlnocí (Táňa Zabloudilová, kritika) • Bratři Dardennové: zodpovědní filmoví realisté (Jana Bébarová, kniha) • Pedro Costa / Bloumání za zavřenými dveřmi (Matěj Nytra, profil) • Já a ty (Matěj Nytra, mimo kino) • 2500 tun úžasu / Pacific Rim (Jiří Flígl, kritika) • a další.

Obsah čísla / Koupit

POSLEDNÍ ČÍSLO

Cinepur #146

#146

duben 2023



DALŠÍ Z RUBRIKY report

Ji.hlava etická

Proč se nepochlubit / FAMUFEST

Smolný pich, duch doby a festivalové diváctví / Pandemické Berlinale

Spécial Cannes 2020

Oko, které se dívá / 77. MFF v Benátkách

Evropský divák v úzkých / IDFA

MFF Benátky: Extáze pro český film

Filmy bez kofeinu / Hlavní soutěž 54. MFF Karlovy Vary


POSLEDNÍ ČLÁNKY AUTORA

Od všeho trochu moc najednou / Všechno, všude, najednou

Momentální fascinace a králičí nory / Editorial 145

Strýček Júsuke na zadním sedadle / Drive My Car

Pro a proti - Francouzská depeše / Wes Anderson a kapustňáci

Hlediště jsou ti druzí / Annette


RUBRIKY

anketa (33) / český film (119) / český talent (39) / cinepur choice (33) / editorial (121) / fenomén (83) / festival (117) / flashback (19) / fragment (18) / glosa (244) / kamera-pero (18) / kauza (1) / kniha (134) / kritika (1126) / mimo kino (194) / novinka (829) / pojem (36) / portrét (54) / profil (101) / reflexe (27) / report (152) / rozhovor (187) / scénář (4) / soundtrack (90) / téma (1042) / televize (140) / událost týdne (294) / videohra (85) / web (46) / zoom (174)